Deniz Özdemir

Název disertační práce: Budoucnost lidské dlouhověkosti: Mohou si stroje, které myslí, rozumět s lidmi?

Cíle disertační práce:

Pro svůj doktorát by Deniz ráda využila své technické znalosti v humanitních vědách k výzkumu inovativních robotů-společníků, kteří by mohli přispět k podpoře dlouhověkosti. Zkoumá etické a antropologické důsledky integrace nové technologie do života seniorů, dále pak funkce a průmyslové standardy těchto zařízení.

Krátké CV:

Deniz Özdemir je etická hackerka (white hat) certifikovaná podle OSCP (Offensive Security Certified Professional) a GPEN (GIAC Penetration Tester), která se specializuje na penetrační testování sítí a webových aplikací, hackování systémů, SAMM, SSDLC, analýzu hrozeb a zneužívání systémů. Tituly MSc a Bsc získala na Linnéově univerzitě ve Švédsku v oboru informatika se specializací na bezpečnost sítí. Poté více než deseti letech práce jako odbornice na webovou bezpečnost v bankovnictví a pojišťovnictví a školitelky technických i C-level manažerů v Evropě a Japonsku směřovala svou kariéru k výuce a výzkumu bezpečnosti futuristických technologií a jejich prolínání s uměním jako multidisciplinární výzkumnice. V současnosti působí jako výzkumná pracovnice na ČVUT v CIIRC (Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky) pro projekt Horizon2020 CSI-COP. Kromě toho je hostující lektorka na Univerzitě aplikovaných věd Technikum Wien. Jako vedoucí švédské studentské pobočky OWASP se ráda věnuje vzdělávání studentů v nejmodernějších postupech v kybernetické bezpečnosti na mnoha konferencích a přednáškách. Společnost Google jí v roce 2015 udělila Cenu pro výzkumnice v oblasti bezpečnosti na konferenci HackIntheBox v Nizozemsku. Aktivně se účastní jako řečnice na mezinárodních konferencích včetně CERNu v Ženevě.

Kromě práce a studia je instruktorkou jógy (školení z Bali), má velký zájem o malbu a kresbu (výtvarné vzdělání absolvovala ve Finsku). V současné době se věnuje malbám Sumi-e, Xieyi a Gongbi a japonské kaligrafii. Také hraje na bicí, ráda sleduje a implementuje videa s fantasy tématikou, věnuje se hře klasických deskových her, fotografování a psaní příběhů.